På Gothenborg har vi alt hvad du skal bruge til at afholde et møde eller et kursus
– og selvfølgelig god økologisk kaffe!
På Gothenborg kan vi mere end blot at tilbyde skønne og lyse mødelokaler – vil I prøve noget nyt i virksomheden, kan vi hjælpe med lidt af hvert her på gården. Har du en ide, eller skal vi sammen finde på et uforglemmeligt arrangement.
Vi har mange gode erfaringer, så tøv ikke med at kontakte os. Se evt. listen nedenfor, for at blive inspireret.
Kontakt Diana allerede i dag og luft jeres ideer.
Tlf. 61 67 77 64
Mail: Diana@gothenborg.dk
Kl. 8.00: Morgenmadsbuffet m/kaffe, the og juice
Kl. 8.00: Frugt, snack, isvand, kaffe og the hele dagen i mødelokalet
Kl. 12.00: Frokost m/økologisk sodavand, saft og øl
Kl. 15.00: Eftermiddagskaffe/-the med hjemmebagt kage
Pris pr. person 590,-
Alle priser tillægges moms
Lad os vide, hvis der er gæster med særlige behov – f.eks. vegetar, glutenfri eller lign. inden dagen
Kl. 8.00: Morgenmadsbuffet m/kaffe, the og juice
Kl. 8.00: Frugt, snack, isvand, kaffe og the hele dagen i mødelokalet
Kl. 12.00: Frokost m/økologisk sodavand, saft og øl
Kl. 15.00: Eftermiddagskaffe/-the med hjemmebagt kage
Kl. 17.30: 2-retters middag m/kaffe og the til desserten
Pris pr. person 790,-
Alle priser tillægges moms
Mulighed for tilkøb af drikkevarer til middagen
Økologiske sodavand og safter: 29,60 /stk.
Økologiske øl: 31,20 /stk.
Økologisk vin (rosé, hvid- og rødvin): 216,- / flaske
Lad os vide, hvis der er gæster med særlige behov – f.eks. vegetar, glutenfri eller lign. inden dagen
Familiedag i julen
Familiedag i julen er en klassiker. Rammerne på Gothenborg er helt perfekte til alle typer julearrangementer. Hygge med juletræ, julemand og julegodter, spisning, æbleskiver, varm kakao, osv.
Familiedag om sommeren
Sommerdag kan blive en dejlig ny tradition. En gestus til jeres medarbejdere og deres familier, hvor de kan slappe af og nyde frugten af deres hårde arbejde. Og ikke mindst få talt sammen på kryds og tværs af afdelinger og funktioner.
Vi styrer maden, eller I kan selv. Grill, kæmpe paella pande, jordstegt lam m.v. Bordene frister med de flotteste salater – og is til dessert. Mulighederne er uendelige.
Teambuilding-arrangementer
I de fleste virksomheder er samarbejde og fællesskab vigtige elementer når arbejdsopgaver skal løses. Det er derfor nødvendigt, at man som arbejdsgiver sørger for at sammenholdet blandt medarbejderne er godt. Til det kan teambuilding være et oplagt redskab. Vi kan hjælpe jer med selv at forme dagen på Gothenborg eller vi kan samarbejde med et event bureau. Alt er muligt. Alle lokaler kan benyttes; køkken, træladen, selskabslokalerne, marken, hønsehuse, søerne m.v.
Lav mad sammen i vores store økologiske Landkøkken, eller udendørs
Surdejskursus
Bliv helt skarp på at lave en god surdej,
der giver et lækkert brød
Traktor-sightseeing
Se på, og hør om vores fjerkræ i skove og på markerne omkring Gothenborg (kun muligt i sommerhalvåret)
… og meget, meget mere!
Kontakt Diana: 61677764 eller Lone: 20438014
info@gothenborg.dk
Gothenborg rummer økologisk fjerkræproduktion i verdensklasse og en velassorteret økologisk gårdbutik.
© 2023 Gothenborg – Designet af Aveo web&marketing